AZ EGÉSZSÉGES
BÉLMŰKÖDÉSÉRT!
Hármas összetétel:
5-féle probiotikus törzs, prebiotikum, egyiptomi útifű maghéj

Kedves Vásárlóink!

A Lepicol Plus termék forgalmazását megszüntettük.

Kérjük keresse fel a Protexin.hu oldalt, ahol további probiotikus termékekkel állunk rendelkezésére.

Megnézem

A székrekedés sok embert érint, mégsem beszélünk róla

A székrekedés sok embert érint, mégsem beszélünk róla

Az olyan emésztési gondról, mint a székrekedés, nem szívesen beszélünk. Talán a gyerekkorunkban alakul ez ki, hogy még a hozzánk legközelebb állóknak sem beszélünk erről a gondról, és igazából még az orvos előtt sem szívesen tárjuk fel a problémát. Pedig a székrekedés nemcsak a jelen pillanatában jelenthet kellemetlenséget, hiszen távon súlyos következményei is lehetnek. Valójában könnyen orvosolható, csak az étkezésünket kell kicsit megreformálni és az életmódunkon kell változtatni.

Székrekedésről akkor beszélünk, ha hetente három alkalomnál kevesebbszer kell a mosdóba mennünk a nagydolgunkat intézni.

Miért is olyan lényeges, hogy rendszeresen legyen székletünk? Amennyiben ez nem valósul meg, úgy toxinok, méreganyagok halmozódnak fel és a szervezetünk nem tisztul meg hatékonyan. A székrekedés következménye lehet többek között az aranyér, egyes emésztési zavarok, a hányinger, a rossz lehelet, de akár az akne, a magas koleszterinszint, a gyakori fejfájás és a súlygyarapodás is.

A székrekedés egyik oka a nem megfelelő táplálkozás. De előidézhetik még a nagy mennyiségben fogyasztott feldolgozott és cukros élelmiszerek is, illetve ha a táplálkozásunkból hiányzik az élelmi rost.

A székrekedés gyakori okai közé tartozik a kiszáradás, a hashajtó gyakori szedése, az emésztőenzimek hiánya, a bélflóra egyensúlyának felborulása, a stressz és a szorongás. A problémát okozhatják egyes betegségek, mint a pajzsmirigy-túlműködés, az IBS, a hormonális egyensúlyhiány, az ösztrogéndominancia.

Hashajtó helyett mindenképpen a természetes megoldásokat kell előnyben részesítenünk. Fontos, hogy növeljük az oldható és az oldhatatlan rostok bevitelét. Jó rostforrásnak számít az útifűmaghéj, az őrölt lenmag, a chiamag.

Fontos, hogy növeljük a növényi táplálékok, mint a zöldségek és a gyümölcsök fogyasztását, illetve együnk minél több nyers diófélét és más magvakat.

A testmozgást se hagyjuk ki az életünkből, hiszen ezzel átmozgatjuk a beleket és megszüntetjük a renyheségüket. A bélflóra egyensúlyának megteremtése érdekében fogyasszunk rendszeresen prebiotikumokat és probiotikumokat.

És ami még nagyon fontos, ha mennünk kell a mosdóba, soha ne tartsuk vissza, mert ha így teszünk, akkor a problémánk csak fokozódhat.


FORRÁS: Gyógyszer Nélkül
Az eredeti cikk megtekintése